Haber

100. yıl hediyesi olarak… Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığını Önder Altay devraldı

Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen UCLG Gala Programına katılan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Lider Altay’ı tebrik ederek, “Cumhuriyetimizin 100. yılında üstlendiği bu görevle, Türkiye Yüzyılında Türkiye ile buluşturacaktır. AK Parti belediyeciliğinin dünyadaki en güzel örnekleri, onun güveniyle.” Bunu daha ileriye taşıyacağına, devraldığı noktadan çok daha ilerilere taşıyacağına yürekten inanıyorum. “Böyle bir görevin Konya’mıza, ülkemize ve Türk Yüzyılına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Türkiye’nin en dinamik ve vizyoner belediye başkanlarından birini Dünya Belediyeler Birliği Başkanı olarak seçmek bizim için gurur kaynağıdır. Başkanımızı yeni görevinden dolayı tebrik ediyorum. “Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürürken bu önemli göreve değerli katkılar sağlayacağından eminiz” dedi. Dünya Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin 100’üncü yılı olan 29 Ekim’den hemen önce böyle güzel bir hediyeyi Türkiye’ye armağan etmekten gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, “İnşallah Görev sürem içerisinde yerel ve bölgesel yönetimlerin, “Uluslararası arenadaki konumunu güçlendirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi. Tüm dünyanın barışa, huzura ve adalete en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde; UCLG olarak daha fazla barış istemekten asla çekinmeyeceklerini ifade eden Önder Altay, “Özellikle işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan acı durum, hepimizin yüreğinde derin yaralar açtı. Bölgede barış ve huzur iklimi hüküm sürüyor; İsrail adalet, hukuk ve insan hakları çerçevesinde hareket ederse mümkün olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi adil bir barışın kaybedeni yoktur. Bu adalet ancak; Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devleti” dedi.

Dünya Belediyeler Birliği olarak bilinen Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Asamblesi (UCLG), 50 ülkeden 400 yerel yönetim temsilcisinin katılımıyla Konya’da düzenleniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen UCLG Dünya Konseyi’nde, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, UCLG Başkanlığı’nı Uruguay Montevideo Belediye Başkanı Carolina Cosse’den devraldı.

Daha sonra; UCLG Gala Kültür Programına, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz, TBMM Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, Konya Valisi Vahdettin Özkan, büyükelçiler, milletvekilleri katıldı. Belediye başkanları ve misafirler. ‘ye taşındı.

Programda konuşan UCLG Genel Sekreteri Emilia Saiz, “Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum. Katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Çok iyi bir katılım var. Hepimiz birbirimizden çok farklıyız ama ortak bir fikir bulabileceğimize ve birlikte harika şeyler yapabileceğimize inanıyorum. Hep birlikte insanlık için çalışmalı ve bu konu üzerinde daha fazla düşünmeliyiz. Gelecekte çok daha iyi işler yapacağımıza eminim. Şu anda bu toplantıda bulunmamızın amacı dayanışmamızı geliştirmektir” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA ÜLKEMİZE BÖYLE GÜZEL BİR HEDİYE SUNMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Programda konuşan Dünya Belediyeler Birliği Lideri ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya olarak dünyanın en büyük yerel yönetimler birliği olan ve 5 milyarlık bir kent nüfusunu temsil eden UCLG’nin başkanlığını devraldık. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 29 Ekim öncesinde, ülkemize böylesine güzel bir armağanı sunmuş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah görevde olduğum süre içerisinde; “Paydaşlarımız ve Cumhurbaşkanlığı grubundaki üyelerimizle birlikte yerel ve bölgesel yönetimlerin uluslararası alanda konumunu güçlendirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

“KONYA’MIZ HER ZAMAN ADALETİ VE BARIŞI SAVUNUR”

UCLG’ye başkanlık edecek Başkan Altay, Konya’nın 10 bin yıllık tecrübeye sahip, gelenekle modernliği uyum içinde buluşturan kadim bir şehir olduğunu vurgulayarak, “‘Konya Model Belediyecilik’ anlayışıyla hareket ediyoruz. kimsenin geride bırakılmadığı bir yönetim anlayışı olarak ifade edilebilir.” Her zaman uluslararası yönünü öne çıkaran, küresel konularda inisiyatif alan Konyamız; “Öncülük yaptığı birçok uluslararası platformda daima adaleti ve barışı savunuyor.”

BELEDİYE BAŞKANI ALTAY’DAN “FİLİSTİN” VURGUSU

Filistin’de yaşanan olaylara dikkat çeken Başkan Altay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Coğrafyamızın en kutsal mekanları ne yazık ki uzun zamandır barış ikliminden uzak kaldı. Özellikle işgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan acı durum hepimizin yüreğinde derin yaralar bıraktı. Bugünkü olayların temel nedeni, İsrail’in uzun yıllardır sistematik bir şekilde Filistin topraklarını işgal etmesi, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu masum insanları katletmesi, insanları topraklarından sürmesidir. Bölgede barış ve huzur ortamının devamı; İsrail adalet, hukuk ve insan hakları çerçevesinde hareket ederse bu mümkün olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Adil barışın kaybedeni olmaz’ Adalet budur ama; “Bu, başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıyla başarılabilir.”

“UCLG OLARAK DAHA FAZLA BARIŞ İSTEMEKTEN ASLA BIRAKMAYACAĞIZ”

Başkan Altay, tüm dünyanın barışa, huzura ve adalete çok ihtiyacı olduğunu belirterek, “Tüm dünyanın barışa, huzura ve adalete en çok ihtiyacı olduğu bir dönemde; UCLG olarak daha fazla barış istemekten asla vazgeçmeyeceğiz. Çatışmaların arttığı, paylaşma duygusunun giderek azaldığı dünyamızda, masum insanların daha fazla acı çekmesine neden olabilecek her şeyin karşısında kararlılıkla duracağız. “Cumhurbaşkanlığım süresince Türkiye’nin gönüllü belediyecilik anlayışını ve Konya Model Belediyecilik yaklaşımımızı dünyaya tanıtmaya çalışacağım” dedi.

“BUGÜN BENİM İÇİN DÖNÜM NOKTASI”

Başkan Altay, UCLG yönetimine ve programa katılan tüm UCLG delegelerine tek tek teşekkür ederek, “15 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. Bu belediye başkanlığı döneminde dönüm noktaları yaşandı. Cumhuriyetimizin 100. yılı öncesinde bugün benim için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle konuşmasını “Bu önemli günde bizi yalnız bırakmayan bu salondaki herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle tamamladı.

“BÖYLE ÖNEMLİ BİR GÖREVİN TÜRKİYE TARAFINDAN ÜSTLENİLMESİ BİR GURUR NEDENİDİR”

Programa katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi Sanayi, Ticaret, Enerji, Olağan Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, şunları söyledi: “Yerel yönetim anlayışımızın en güzel örneklerinden biri Konya’da yaşanıyor. Uğur Lider. Hatta bu güzel salon aslında AK Belediyeciliğin ve belediyecilik anlayışımızın en güzel örneklerinden biri. Uğur Lider’in eserlerinden biri. Bu anlayışla vatandaşlarımızı yerelde geliştirerek onlara hak ettikleri hizmetleri sunma anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Bu gezide böylesine başarılı çalışmalara imza atan belediye başkanımızın, şu anki UCLG başkanlığını yürütecek olması bizi gururlandırıyor. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bir dönemde Türkiye’nin böylesine değerli bir misyonu üstleniyor olması gerçekten gurur verici. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Belediye Başkanımıza özellikle şükranlarımı sunuyorum. “Tüm Konya’ya ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum.”

“BEY UĞUR İBRAHİM BU HEYECANI YÜREĞİNDE HİSSETTİ”

AK Parti Yerel Yönetimler Lideri Yusuf Ziya Yılmaz, böylesine keyifli bir toplantıya ev sahipliği yapmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, “İnanıyorum ki bundan sonra Sayın Uğur İbrahim’in yöneteceği UCLG Başkanlığı çok daha iyi bir noktaya ulaşacaktır. çok güzel hizmetlerle şimdikinden daha iyi bir yer. Çünkü Sayın Uğur İbrahim bu heyecanı yüreğinde hissediyor. Çünkü Sayın Uğur İbrahim, çalışmalarını hizmet belediyeciliğinden sosyal belediyeciliğe, oradan da gönüllü belediyecilik aşamalarına taşımış, ülkemizde belediyecilik anlayışını oluşturmayı hedefleyen değerli dostlarımızdan biridir. “Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

BAKAN GÖKTAŞ, TÜM DÜNYAYI Türkiye İÇİN GÜÇLÜ DURMAYA ÇAĞRI ETTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, konuşmasının başında Filistin’de yaşanan insanlık trajedisine dikkat çekerek, “Filistin’de 75 yıldır yerinden edilen ve bugün de kadınlar da dahil olmak üzere pervasızca yerinden edilen insanlar, Çocuklar, yaşlılar, engelliler, sivilleri hedef alan ve İsrail yönetimi tarafından katledilenler.” Tüm dünyayı bu savaşı bir an önce durdurmaya davet ediyoruz. Tüm belediye başkanlarını üzerlerine düşeni yapmaya davet ediyorum. Konuşmasına şu sözlerle başladı: “İnsanların yaşam hakkını hiçe sayan bu anlayışa karşı tüm dünyayı Türkiye gibi dik durmaya davet ediyorum.”

“KONYA’NIN BİRÇOK YEREL YÖNETİMİN BULUŞTUĞU ŞEHİR OLMASI BİZİM İÇİN AYRICA ÖNEMLİ VE GÜZEL.”

UCLG Dünya Konseyi’ne ev sahipliği yapmanın Konya açısından mutluluk verici olduğunu belirten Bakan Göktaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Memleketimde; Anadolu Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının merkez şehri olan Konya’nın dünyadaki yerel toplulukların odak noktası olması tarihsel bir sürekliliktir. Bu şehrin insana kattığı değerler en özlü şekilde ‘Dünyayı dolaşın, Konya’yı görün’ ifadesinde ifade edilir. Konya’nın bu kadar çok yerel yönetimin buluştuğu şehir olması da bizim için anlamlı ve güzel.”

“BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı tebrik eden Bakan Göktaş, “Türkiye’nin en dinamik ve vizyoner belediye başkanlarından birinin Cumhurbaşkanlığına seçilmesi bizim için gurur kaynağıdır. Dünya Belediyeler Birliği’nin Başkanımızı yeni görevinden dolayı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürürken bu önemli göreve değerli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. “Cumhurbaşkanlığı döneminde Cumhuriyetimizin 100. yılında bizlere yaşattığı gurur için de kendisine teşekkür ediyoruz.”

“TARİHİ BİR GÜNE TANIKLIK YAPIYORUZ”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine ufuk çizdiği AK Parti belediyeciliği, gönüllü belediyecilik ve Konya Model Belediyeciliği’nin artık hayata geçeceği tarihi bir güne, tarihi bir ana tanıklık ettiklerini söyleyerek konuşmasına başladı. tüm dünyayla tanışın. Önder Altay’a yeni görevinde başarılar dileyen Bakan Yerlikaya, tüm dünyanın gözü önünde Filistin ve Gazze’de hastanelerin, okulların ve ibadethanelerin bombalandığını, Türkiye’nin tarihin bu en kanlı saldırılarına karşı Filistin davasını savunduğunu belirtti.

“GÖNÜL ŞEHRİ KONYA HER ZAMAN TÜRKİYE’NİN GURUR ŞEHRİ OLDU”

Konya’nın yüzyıllardır bilimin, adaletin, sevginin ve barışın kapısı olan bir şehir olduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: Türkiye’nin gururu. Öyle ki bu şehirde hangi cadde veya caddeye girerseniz girin, atalarımızın bize miras bıraktığı tarihi ve kültürel zenginliklere tanık olacaksınız. Bugün huzurun, refahın ve inancın şehri olan Konyamız, insan odaklı şehircilik ve belediyecilikte tüm dünyanın işaret ettiği marka şehir haline gelmiştir. Halen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı olan liderimiz Uğur İbrahim bunun en güzel örneklerini gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrendiğimiz belediyecilik anlayışımızın temelinde insan vardır. Çünkü şehrin, içinde yaşayan insanlarıyla, tarihi dokusuyla, geleceğe bakış açısıyla bir medeniyet göstergesi olduğunu biliyoruz” dedi.

“KONYA’YI YENİ UFUKLARA TAŞIYACAĞIZ İNŞALLAH”

Konya Belediyesi’nin ‘Konya Model Belediye’ olarak marka haline geldiğini kaydeden Bakan Yerlikaya, şöyle devam etti: “94’ün ruhu tüm Türkiye’ye rehberlik ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın bugün devralacağı misyon gösteriyor ki bu rehberliğin amacına ulaşması mümkün olmayacaktır. Artık sadece Türkiye ile sınırlı kalacağını gönülden ümit ediyorum “Belediyeciliğimizin başarısı sınırları aşarak tüm dünyaya örnek olacak. İçişleri Bakanlığı olarak ‘Hizmet eden izzet bulur’ anlayışıyla her zaman bu şehre ve değerli insanlarına hizmet edeceğiz, eser üreteceğiz. İnşallah Konya’yı yeni ufuklara taşıyacağız.”

“CUMHURBAŞKANIMIZ UĞUR İBRAHİM ALTAY’I GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

Türkiye’nin önünde çok parlak bir dönemin bulunduğunu vurgulayan Bakan Yerlikaya, “Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini üstlenen Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’ı canı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk Yüzyılında üstlendiği bu görevle, AK Partili belediyeciliğin en güzel örneklerini dünyaya taşıyacağına, güveni hakkıyla sürdüreceğine, bugüne kadar çok daha ilerilere taşıyacağına yürekten inanıyorum. noktayı devraldı. Konuşmasını “Böyle bir misyonun Konya’mıza, ülkemize, Türk Asrına hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaliteli, türbanlı Bağcılar eskort kızlar
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler